link_1
link_2
link_3
link_4
 
 
 
 

 
   

 

 

 

© 2003 - 04 Galy


Ako byť Aktív na viacerých PC naraz?

 

Kde mate viac počítačov, používate Windows a chcete byť na všetkých aktívny, tak sa Vám tento návod môže hodiť. Najprv nastavíme klientský počítač:

Vyberiete Active a do poľa IP napíšte IP adresu počítača, ktorý je napojený na Internet (má verejnú IP) do poľa Port napíšte nejaké číslo, pokiaľ možno väčšie ako 1024. Tu by to bolo asi všetko.

Pozrieme sa na 2. počítač, ktorý je pripojený taktiež k netu. Takže Start/Nastavenie/Ovládací panel/Sieťove připojenie.Tam dajte vlastnosti toho pripojení, ktorým ste pripojeni k internetu. Dajte kartu upresnit a dole stiskněte nastavenie. Kliknete na pridat a objaví sa Vám asi nieco taketo:

Do prveho pole napište něco, aby to dávalo zmysel mapr. DC++...je to jedno..do 2. pola opiste vnutornu IP adresu počítača. Posledne dve su asi jasné...napište tam port, ktorý ste napisali do DC++ taktiez hore. TCP nechajte tak jako je. Teraz uz by ste sa pripojily k pasivnému uzivatelovy,ale nic by ste nenasly. Search prebieha po UDP, takže pridáte ešte raz to iste, ale s iným popisom a jak už asi tušíte, vyberete UDP. Tak to by bolo asi všetko.