link_1
link_2
link_3
link_4
 
 
 
 

 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2003 - 04 Galy


Nejde sa pripojiť na hub.

 

Základom je čítať, čo Vám to napíše...je niekoľko rôznych hlášok:

*** Pripojení zamietnuté cieľovým počítačom *** - Proste znamená to, že ten hub, na ktorý sa snažíte pripojiť je mimo prevádzky... to znamená, že NEJDE!!!

*** Vypršal čas pre pripojenie (cieľový počítač neodpovedá)*** - Toto je trochu nejasná hláška... Buď ten hub momentálne nejde, alebo je niekde chyba na ceste (Skúste sa párkrát pripojiť, a ak to bude furt dokola vyhadzovať tu chybu, tak pravdepodobne nejde!!). Keď Vám to robí pri všetkých huboch, tak sa skúste prepojiť buď do passive alebo active. Keď ani to nepomôže, tak skúste reštartnuť PC a to by už určite malo ísť.

 
*** Server prerušil spojenie *** - Tak tato hláška tiež niekedy naskočí len tak, ale keď Vám naskakuje pri pripojení na skoro každý hub, tak je chyba u Vás... buď máte zle nastavený Firewall, alebo (čo je pravdepodobnejšie) Vám poskytovateľ pripojenia blokuje port 411, a to potom len ostáva mu zavolať a opýtať sa ho na to. Keď Vám ho blokuje, tak sa môžete pripojiť len na tie huby, ktoré využívajú iný port... poznáte ich tak, že pri adresy majú na konci nejaké iné číslo ako 411, napr.: dc1.folktime.cz:80. V prípade, že na konci nieje žiadne číslo, znamená to, že to ide na porte 411, pretože ten je hlavný!!!

*** Váš Nick (prezývka) je už použitá, prosím zmeňte si ho! *** - To buď znamená, že niekto z rovnakým nickom (prezývkou) je už na hubu pripojený, alebo sa stáva, že keď Vám spadne pripojenie, tak sa tam ten nick zahryzne a vypadne až za nejakú dobu..... Tak v tom prípade je lepšie si ho zmeniť a potom sa tam pripojiť... napísať nejakému OPovi, aby Vám refreshol nick, že ste tam zahryznutý, a potom až ho vyhodí, tak sa pripojíte znovu.

_BAN_ - Keď sa to pripojí, a potom to hodí hlášku, v ktorej je niečo o BANe, tak to znamená, že máte BAN (zákaz) a oni Vás tam nepustia... potom už neostáva, iba sa s tím zmieriť, alebo, až si získate na DC nejakých známych, tak ich požiadate, aby sa na tom Hube opýtali , či by Vás mohli odbanovať... nestáva sa, aby povedali nie, ale je tam podmienka, že na budúce už Vám asi nechajú BAN.

Tiež ako typ pripojenia nepoužívajte wireless a kabel satelit (huby to nepoznajú a potom Vás to kope!!), radšej si tam dajte "Cable" alebo "Satellite"!!!

Tak toto by malý byť asi všetky základné odpojovacie hlášky.